رشد تکنولوژی دوربین مداربسته در 2030

در این مقاله قرار است نگاهی اجمالی به آینده دوربین مداربسته در سال 2030 میلادی داشته باشیم.

همانطور که به سوی آینده پیش می رویم، فناوری با سرعت رو به رشد است .

یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در این زمینه، توسعه دوربین‌های مداربسته هوشمند خواهد بود .

به کار گیری فناوری 5G

دوربین های مداربسته پیشرفته در سال 2030

تا سال 2030، فناوری 5G به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس خواهد بود.این فراگیری تأثیر قابل توجهی بر قابلیت های دوربین های مداربسته  هوشمند خواهد گذاشت. با 5G، دوربین‌های مداربسته هوشمند می‌توانند حجم وسیعی از داده‌ها را با سرعت‌های فوق‌العاده بالا منتقل کنند، که امکان تجزیه و تحلیل فوری  ویدیویی، تشخیص چهره، ردیابی اشیا و موارد دیگر را فراهم می‌کند. و این برای رصد مسائل امنیتی در سطح استانی با کشوری بسیار مفید  خواهد بود.

فضای ابری

دوربین های مداربسته پیشرفته در سال 2030

فضای  ابری در حال حاضر برای ذخیره و پردازش مقادیر زیادی داده های موبایل و کامپیوتر استفاده می شود، و این روند قرار است در آینده نیز ادامه یابد. احتمالاً تا سال 2030، دوربین‌های هوشمند به طور کامل بر بستر فضای ابری ذخیره سازی انجام می دهند و احتمالا دیگر خبری از هارد و ذخیره سازها نیست! که البته خوده این موضوع کمی موارد مشکلات سایبری را تحت شعاع قرار می دهد.در این صورت دیگر با خرابی یا تخریب یا سرقت دوربین مداربسته تصاویر از بین نمی روند.

ورود ماشین لرنینگ در صنعت دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته پیشرفته در سال 2030

یادگیری توسط الگوریتم های هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ  جزء کلیدی فناوری دوربین هوشمند است.و این روند قرار است در آینده نیز ادامه یابد. تا سال 2030، دوربین‌های هوشمند می‌توانند از محیط خود بیاموزند و با موقعیت‌های جدید سازگار شوند و در تشخیص ناهنجاری‌ها و تهدیدات امنیتی بالقوه مؤثرتر شوند.یعنی دوربین های مداربسته می توانند در آینده تصمیم بگیرند! به عنوان مثال، اگر یک دوربین حرکت فردی را به شکل مشکوکی تشخیص دهد، می تواند یاد بگیرد که این رفتار را تشخیص دهد و در آینده به پرسنل امنیتی هشدار دهد! البته این موارد در حال حاضر که در سال 2024 هستیم در برخی برند ها رویت می شود اما در  2030 احتمالا به شکل تکامل یافته ای در دسترس خواهد بود.

بهبود تشخیص چهره در دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته پیشرفته در سال 2030

فناوری تشخیص چهره در حال حاضر در بسیاری از سیستم‌های دوربین هوشمند استفاده می‌شود، اما قرار است این فناوری در سال‌های آینده پیچیده‌تر شود. تا سال 2030، الگوریتم‌های تشخیص چهره قادر خواهند بود افراد را با دقت بالایی شناسایی کنند، حتی در شرایط نور کم یا زمانی که افراد ماسک می‌زنند. این امر ردیابی  و پیشگیری از جرم را آسان تر می کند.

از جمله روند رشد دوربین های مداربسته از نگاه سایت زیگنور

Improved Object Tracking   بهبود ردیابی سوژه

Integration with Augmented Reality  واقعی تر شدن تصاویر

Continued Miniaturization  ادامه دار بودن کوچک سازی

جمع بندی

ادغام فناوری IOT ( اینترنت اشیاء) و AI ( هوش مصنوعی) در دوربین های مداربسته در آینده نزدیک موجب رفاه و آسایش بیشتر ملت می شود! البته این نگاه سایت های مختلف است.

در حقیقت با پیدایش هر تکنولوژی و فناوری جدید مشکلات جدید نیز پیدا می شود! فکر کنید یک شهر با کلی دوربین هوشمند که همه چیز پیش بینی میکنن و تشخیص میدن. بماند که کلا هوش مصنوعی به اندازه کافی خطرات ایجاد خواهد کرد اما مهم ترین تحولش در دوربین های مداربسته خواهد بود چرا که اولین مسئله در امر رصد و حفاظت بحث پایش ونظارت است.

موفق باشید

برگرفته از سایت زگنور

شرکت فنی مهندسی مهرا صنعت تامین کننده انواع دوربین های مداربسته نسل جدید داهوا و سیستم های اعلام سرقت

ارادتمند شما مهرداد بیناباجی

instagram :mehrdad_binabaji

پست قبلی

تفاوت سیم مفتول و افشان؟!

پست بعدی

پاسخ تشریحی سوال18 آزمون طراحی برق مهر 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مشاوره مهرا صنعت