مشخصات فیوز های HRC ،کتابی،کاردی،تیغه ای

فیوز HRC

فیوز های کاردی که به HRC معروف هستند از جمله فیوز های ذوب شونده یکبار مصرف هستند که معمولا برای جریان های بالا مورد استفاده قرار میگرند.این نوع فیوز های به عنوان محدود کننده جریان هم مورد استفاده قرار میگرند.

این نوع فیوز حاوی یک سیم فیوز است که جریان اتصال کوتاه را به طور ایمن برای یک دوره زمانی معین تحمل می کند. در این مدت، اگر عیب برطرف شود، منفجر نمی شود، در غیر این صورت ذوب می شود و مدار را از منبع برق خارج می کند، بنابراین مدار سالم می ماند.
ماده معمولی که برای ساخت فیوز HRC استفاده می شود شیشه است، اما همیشه اینطور نیست. سایر ترکیبات شیمیایی نیز بر اساس عوامل مختلف در ساخت و ساخت فیوز HRC استفاده می شود. محفظه خارجی آن کاملاً هوابند ساخته شده است تا از تأثیر جو بر روی مواد فیوز جلوگیری شود. ایراد اصلی فیوز HRC ظرفیت شکستگی کم و نامشخص فیوز نیمه بسته است.

ولی امتیاز بالایی که دارد قدرت قطع در لحظه ی اتصال کوتاه است،یعنی در قیاس با کلید های مینیاتوری زودتر اتصال کوتاه را قطع میکند ی چیزی در حدود  میلی ثانیه که در قیاس کلید های مینیاتوری که  میلی ثانیه به بالا هستند سریع تر هستند

نکته بعدی در این فیوز ها این است جریان اتصال کوتاه را در کمتر از یک چهارم سیکل قطع میکند.  این فیوز ها به همراه فیوز های فشنگی به اسم فیوز های محدود کننده جریان شناخته میشوند .

گروه فنی مهندسی مهرا صنعت     نماینده فروش محصولات داهوا،برایتون،دزدگیر گودآلارم  150،دزدگیر آنیک

پست قبلی

خدمات نقشه کشی برق با Eplan

پست بعدی

مشکل کپی کردن در ایپلن ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مشاوره مهرا صنعت