بهترین موقعیت ها برای نصب دوربین های امنیتی

تأمین امنیت محل کار برای اکثر کارآفرینان یک اولویت مهم است ، اما تأمین امنیت خانه به همان اندازه مهم است ، به خصوص اگر صاحب خانه باشید. طبق آمار اداره عدالت ، به طور متوسط سالانه بیش از 3.5 میلیون سرقت از منازل در ایالات متحده رخ می دهد. از نظر تاریخی ، بیش از 80٪ از سرقتهای منزل در طبقه اول خانه اتفاق می افتد.

محتمل ترین نقاط ورود درب ورودی (34٪) ، پنجره طبقه اول (23٪) و درب پشت (22٪) است. این آمار مشخص می کند که در کجا باید دوربین های امنیتی را در اطراف خانه (و در خانه) قرار دهید. با پوشاندن آن مکانهای کلیدی ، به چند منطقه دیگر مراجعه کنید تا از نظارت دقیق بر خانه خود اطمینان حاصل کنید.

نحوه تنظیم دوربین های امنیتی
دوربین های امنیتی منزل می توانند متجاوزان را دستگیر کرده و با ارائه شواهد تصویری از جنایت و در حالت ایده آل ، چهره مجرمان ، به پلیس در ردیابی عاملان کمک کنند. اما دوربین ها بیشتر از کمک به تحقیقات کمک می کنند. مانند سیستم های هشدار در منزل ، دوربین های امنیتی با جلوگیری از ورود سارقان احتمالی به خانه ، مانع از شکسته شدن خانه می شوند.

معمولاً گفته می شود که سارقین ، مانند بیشتر موارد در طبیعت ، مسیر کمترین مقاومت را انتخاب می کنند. اگر سارقین به خانه شما نزدیک می شوند (یا از خیابان آن را مشاهده می کنند) و می بینند که شما دوربین های امنیتی و / یا سیستم هشدار دارید ، کمتر احتمال دارد که وارد خانه شما شوند. طبق مطالعه دانشگاه کارولینای شمالی ، 60 درصد از سارقین با وجود سیستم های امنیتی خانه مانع می شوند.

بنابراین ، سیستم خود را در جایی تنظیم کنید که مزاحمان بالقوه دوربین ها را ببینند و در عین حال آنها را از آسیب در امان نگه دارند. توصیه کلی این است که دوربین ها را در فاصله 4متری  از زمین یا کف قرار دهید. این دوربین را از فردی که روی زمین ایستاده است دور می کند ، اما به اندازه کافی نزدیک است تا بتواند تصویر خوبی از منطقه مشاهده را ثبت کند. علاوه بر این ، دوربین احتمالاً توسط کسی که به خانه یا محل ورود نزدیک می شود دیده می شود.

با محافظت از یک دوربین امنیتی با مش سیم یا مواد مشابه دیگر ، می توانید از آن محافظت کنید. این ممکن است به جلوگیری از آسیب (یا به تأخیر انداختن) آسیب متجاوز در پرتاب سنگ به دوربین یا ضربه زدن با آن با یک چوب یا ابزار کمک کند. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که جلوه بصری مش محافظ را قبل از نصب روی دوربین ، آزمایش کرده اید.

امنیت درب جلو

با توجه به آماری که افراد متجاوز به احتمال زیاد به خانه وارد می شوند ، درب ورودی مکان اصلی برای راه اندازی دوربین امنیتی است. یک دوربین درب ورودی باید هنگام مراجعه به درب بازدیدکنندگان را روبرو کند و بتواند آنها را در مقابل در ایستاده مشاهده کند. در این مکان کلیدی ، یک دوربین باید در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد اما از دسترس نیز دور باشد (در صورت امکان با 4متر ارتفاع).

دوربین های سوراخ کلید قبل از باز کردن درب برای مشاهده بازدیدکنندگان درب موثر هستند ، اما به دلیل اینکه در سطح چشم درست هستند ، برای یک فرد متجاوز به راحتی مانع می شوند. بنابراین یک دوربین سوراخ کلید به تنهایی امنیت کافی برای ورودی جلو را فراهم نمی کند.

امنیت درب پشت

درهای پشتی مکانهای معمول نفوذ هستند زیرا کمتر از درهای ورودی دیده می شوند اما دسترسی راحت و سریع به خانه را فراهم می کنند. همانند درب ورودی ، یک دوربین امنیتی نیز در اینجا تنظیم کنید تا برای هر کسی که درب آن است قابل مشاهده باشد و دید کاملی از نزدیک شدن به درب و همچنین قسمت بلافاصله مقابل (در خارج) درب داشته باشد.

پنجره های طبقه اول

چالش راه اندازی دوربین های امنیتی در اطراف پنجره ها تعداد پنجره ها در بیشتر خانه ها است. به شرطی که تمام نقاط آسیب پذیر در معرض دوربین قرار گیرند می توانید از یک دوربین با زاویه دید گسترده برای پوشاندن یک پنجره از پنجره ها استفاده کنید.

ویندوز وقتی در سایه قرار بگیرد یا توسط بوته ها یا درختان پنهان شود ، بیشتر آسیب پذیر است. اطمینان حاصل کنید که یک دوربین می تواند این مناطق را مشاهده کند و برای هر کسی که به پنجره نزدیک می شود قابل مشاهده است. به یاد داشته باشید که پنجره های زیرزمین را که در ارتفاع کم قرار دارند نیز بپوشانید ، زیرا در معرض شکستن قرار دارند زیرا نزدیک زمین هستند (کمتر دیده می شوند) و شکستن یا شکستن آنها از پنجره های استاندارد خانه راحت تر است.

امنیت حیاط خلوت

دوربین های امنیتی و نورپردازی امنیتی برای حیاط خانه بسیار مهم است ، به خصوص حیاط های محصور در حصار ، زیرا هنگامی که متجاوز به پشت خانه دسترسی پیدا می کنند ، برای همسایگان بسیار کمتر دیده می شوند. دوربین های امنیتی با زاویه دید گسترده را برای پوشش منطقه اصلی حیاط خانه و همچنین نقاط ورودی مانند دروازه های حصار یا مکانهایی که مزاحمان احتمالاً مقیاس حصار را دارند ، تنظیم کنید.

دوربین های دارای قابلیت تشخیص حرکت باید حرکت را در مناطقی که بلافاصله در اطراف خانه هستند احساس کنند. همانند نورپردازی امنیتی با قابلیت تشخیص حرکت ، دوربین ممکن است در حیاط حرکت را انجام ندهد اما با نزدیک شدن شخصی به خانه روشن می شود.

دوربین های داخلی

مهمترین مکانها برای راه اندازی دوربینهای امنیتی در فضای باز ، گرفتن افراد متجاوز در هنگام ورود به سیستم یا جلوگیری از آنها است.

گروه فنی مهندسی مهرا صنعت  متخصص در امور سیستم های دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن در مشهد ،

ارائه راه کارهای فنی و مقرون به صرفه در طراحی مکان و تعداد دوربین های مداربسته 

ارائه اطلاعات فنی جامع و کامل در حوزه سیستم های نظارت تصویر و حفاظتی در مشهد و خراسان رضوی 

آموزش جامع و کاربردی ویژه بازار کار در حوزه دوربین مداربسته در خراسان رضوی 

با مدیریت مهندس مهرداد بیناباجی :

مدرس و مشاور دوربین های مداربسته و دزدگیر اماکن 

پست قبلی

دوربین مداربسته بیسیم یا سیمی

پست بعدی

سیستم و سخت افزار مورد نیاز برای ایپلن EPLAN P8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مشاوره مهرا صنعت