یکی از انواع دوربین های مداربسته در بازار دوربین های موتورایز یا داری قابلیت ptz هستند که میتوان زاویه دید  آنها را کنترل کرد به این معنی که زاویه ثابتی ندارند و میتوان به صورت زوم یا حرکت به زاویه های دلخواه اپراتور تغیییر کنند . در مقاله امروز میخواهیم در مورد سوالات و تصورات اشتباه در مورد دوربین های ptz  برند داهوا پاسخ دهیم.

ابتدا شناخت اجمالی در مورد کمپانی قوی داهوا :

درباره Dahua Technology USA

براساس گزارش IHS 2018 ، شركت Dahua Technology USA شركتي از شركت Dahua Technology ، يك رهبر جهان در ساخت تجهيزات نظارت تصويري است. Dahua Technology USA با تمرکز بر صداقت و روابط شخصی برای ارتقاء تجربه مشتری ، راه حلهای امنیتی با ارزش بالا و کل ارزش را برای بازار آمریکای شمالی به ارمغان می آورد. راه حل های نظارت Dahua Technology ، از دوربین های برنده جوایز گرفته تا نرم افزار مدیریت فیلم ، کیفیت ، قابلیت اطمینان و پایداری بی نظیری را ارائه می دهد . منطقه آمریکای شمالی توسط تیم وانگ ، رئیس جمهور و مدیرعامل و چندین مدیر مجرب در صنعت هدایت می شود.

در این مقاله بیشتر از اینکه به معرفی نحوه ی عمکلرد دوربین های ptz  داهوا بپردازیم بیشتر ویژگی ها و فناوری های نوین در این برند را مورد بررسی قرار  میدهیم با پرسش درست یا نادرست !

برگرفته از سایت ” us.dahuasecurity”

دوربین های  (PTZ) مفید هستند زیرا مطمئناً می توانند تغییر زاویه دهند و زوم کنندT اما برخی مدل ها دارای ویژگی های خلاقانه ای هستند که سیستم امنیتی شما را به سطح بالاتری سوق می دهند. تجربه خود را درباره دوربینهای PTZ  با ما درمیان بگذارید … درست یا غلط؟

دید در شب در دوربین های گردان

روشنایی IR در PTZ ها همیشه بی اثر است زیرا فاصله بزرگنمایی به مراتب از توانایی سیستم IR یکپارچه فراتر رفته است. یعنی سیستم دید در شب دوربین های مداربسته داهوا در مورد زوم بی اثر هستند؟
جواب: غلط

حالت اولویت زوم ، با انتخاب PTZ های Dahua انتخابی ، پوشش IR مطلوب را در هر تنظیم زوم فراهم می کند. این دوربین دارای سه مجموعه مختلف  یکپارچه IR است که بسته به اینکه دوربین در حالت زاویه دید گسترده باشد یا بزرگنمایی می شود روشن یا خاموش می شوند. یعنی بر اساس زوم های مختلف سیستم دید در شب مجزا بسته به میزان زوم دوربین را دارد
درست یا غلط؟

تمام دوربین های PTZ با برد طولانی از مسائلی مانند تار شدن، لرزش و تمرکز آهسته رنج می برند؟
جواب: غلط

الگوریتم پیش بینی کننده تمرکز PFA (Predictive Focus Algorithm)  – Dahua، موجود در PTZ های منتخب این مشکلات را از بین می برد و وضوح ویدیو را با فوکوس خودکار مداوم با سرعت بالا بهبود می بخشد. PFA از فناوری فوکوس پیشرفته استفاده می کند تا از صحت و  تنظیم فاصله یا تخمین آن اطمینان حاصل کند. این بدان معناست که بر خلاف PTZ های سنتی که در هنگام تغییر مکان دوربین در حالت فوکوس قرار می گیرد، دوربین های دارای PFA تمرکز را در کل فرآیند بزرگنمایی حفظ می کنند.

تصویرشکل زیر دونمونه دوربین مداربسته با قابلیت PFA و بدون آن را نمایش میدهد.

کدام ویژگی دوربین PTZ برای ردیابی خودکار یک شی در حرکت موثره؟

اتوماسیون سازی  ویژگیست که در PTZ های سری Pro و Ultra Dahua موجود است ، به PTZ اجازه می دهد یک شیء متحرک را ردیابی کند و به طور خودکار آن را در طیف وسیعی از دوربین مداربسته دنبال کند. این قابلیت را می توان با فعال کردن ویژگی Tripwire در بخش هوش تنظیمات  در PTZ افزایش داد ، که باعث می شود با عبور از منطقه خاصی  ، آن را برای ردیابی دنبال کند . یعنی با مشخص کردن یک area  به دوربین این قابلیت فعال سازی میشود .


EIS به چه معنی است و چه کاری انجام می دهد؟

تثبیت کننده تصویر الکترونیکی برخی از لرزش ها – و تار شدن  برای یک محیط با وجود باد و طوفان  یا مکانی با ترافیک  EIS یک منظره ثابت تری ایجاد می کند و گزینه های نصب را گسترش می دهد ، از آنجایی که دوربین های PTZ  در ارتفاع و یا روی ستون نصب میشود امکان لرزش در اثر باد و بوران را دارد که با این قابلیت تا حد خیلی زیادی این مسئله حل شده است 


بین PTZ ها با حباب شیشه ای و بدون آن  تفاوت وجود دارد؟

. PTZ های Dahua با یک حباب یا فقط یک تکه شیشه مسطح جلوی سنسور در دسترس هستند. استفاده از PTZ بدون حباب اعوجاج را به حداقل می رساند و امکان تصویری را می دهد 

پست قبلی

نحوه تست کلید محافظ جان

پست بعدی

انواع دزدگیر اماکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مشاوره مهرا صنعت