آموزش نصب دوربین در آسانسور

 

آموزش نصب دوربین مداربسته در آسانسور

در این مطلب میخواهیم نحوه نصب دوربین مداربسته در آسانسور را به شما آموزش دهیم قبل از آن بایستی یک سری مفاهیم را توضیح دهیم سپس روش های نصب دوربین را برای افراد متخصص در نصب دوربین و همچنین اطلاع دیگر افراد برای و شناخت نصاب با تجربه ارائه میکنیم. این مطلب کاملا بر اساس تجربیات شخصی نوشته شده است!

 ضرورت وجود دوربین مداربسته درآسانسور 

قبل از هر چیز باید بدانیم طبق اصل ۲۵ قانون اساسی، هرگونه نظارت و استراق سمع بر زندگی مردم منع شده است. بنابراین قبل از نصب هرگونه سیستم نظارتی باید برای دریافت مجوز قانونی آن اقدام نمایید.

با توجه به نقش بسیار مفیدی که دوربین‌های مداربسته در کاهش جرائم و افزایش ضریب امنیت محیط‌های مختلف دارند، نصب این دوربین‌ها نه ‌تنها منع قانونی ندارد بلکه هر شخصی می‌تواند با رعایت چند قانون کوچک، به‌راحتی این دوربین‌ها را در مکان‌های موردنظر خود نصب کند. همچنین نصب دوربین در مشاعات ساختمان‌های مسکونی مانند راه‌پله، حیاط یا پارکینگ نیازمند تایید کتبی اعضای مجتمع ساختمانی  است.

بنابراین تمامی مراحل تهیه و نصب دوربین‌های مداربسته باید زیر نظر مدیر ساختمان انجام گیرد و در واقع مدیر ساختمان باید با توجه به نیاز آپارتمان، تعداد و محل قرارگیری دوربین‌ها را تعیین کند. در این میان نصب دوربین در مکان‌هایی همچون داخل منزل یا اتاق‌ خواب افراد که به آن‌ها محیط‌های شخصی اطلاق می‌شود، از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و بر اساس قوانین مربوطه شخص یا افرادی که در آن محل رفت‌وآمد دارند باید از این امر مطلع شده و سپس برای نصب این دوربین‌ها مجوز رسمی تهیه گردد.

نصب دوربین در آسانسور آموزش

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

آسانسورها به دلیل نوع کاربرد، خود همواره یکی از پر رفت و آمد‌ترین مکان‌های آپارتمان‌ها به شمار می‌روند؛ به همین خاطر در بسیاری از موارد مدیران ساختمان و حتی ساکنین ترجیح می‌دهند به‌منظور افزایش امنیت ساکنین، در آسانسور دوربین‌ مداربسته نصب شود.
نباید فراموش کرد که نصب دوربین در آسانسور بدون برچسب هشداردهنده، جرم محسوب می‎شود و تجاوز به حقوق شهروندی تلقی می‌گردد.
برای دیده شدن تمام تصویر در آسانسور بایستی از دوربین های دام با لنز 8/2 استفاده شود تا تمام زوایا را پوشش دهد. بهتر است قبل از تهیه و نصب دوربین‌های مداربسته، ابتدا به بررسی کامل قوانین و مقررات مربوط به استفاده از آن‌ها بپردازید و در راه استفاده صحیح از این وسیله تلاش کنید.

روش های کابل کشی و نصب دوربین در آسانسور

قبل از هر چیز باید بگوییم که کار در چاه آسانسور و کابین آسانسور بسیار حساس و نیازمند مهارت، تجربه و دانش است. از آنجایی که آسانسور بسیار محیط پرخطر و آسیب رسانی میباشد، اصول راه اندازی کابین از بالای آن و نحوه ی استارت استپ، دستی و اتوماتیک کردن و اطمینان از عدم استفاده ساکنین از خارج برای کابین بسیار مهم است.
پس توصیه میشود برای دوری از خطر جانی و جلوگیری از آسیب های فنی بایستی کار نصب دوربین مداربسته در آسانسور را به شرکت یا فرد متخصص و دارای تجربه کاری بسپارید! 
در آسانسور های نسل جدید تراول کابل فرمان آسانسور خود حاوی کابل شبکه و یا کواکسیال برای انتقال تصویر میباشد و پیش بینی این میشود که در آسانسور بعد ها برای نصب دوربین مشکل زیادی نداشته باشیم .

تراول کابل آسانسور
منتها اکثر موارد ما با آسانسور هایی مواجه هستیم که پیش بینی کابل دوربین نشده است. 
یکی از روش های فنی استفاده از رادیو، فرستنده و گیرنده های تحت شبکه است. به این صورت که از دو رادیو گیرنده و فرستنده که میتواند مثلا از برند میکروتیک باشد استفاده کرد. یک رادیو بالای کابین و دیگری بالای سقف چاله آسانسور قرار بگیرد.
و تنها یک کابل شبکه از بالای چاله آسانسور به قسمت دی وی ار (DVR)، سویچ و یا ان وی ار کشیده شود که باز مستلزم دقت و ظرافت کافی است.ماننده عکس زیر که البته میتوان روش را به صورت برعکس هم اجرا کرد یعنی از زیره کابین

دوربین مداربسته

روش دوم استفاده از تراول کابل خوده چاه آسانسور میباشد.

توصیه میکنیم حتما برای اجرای این موارد از پرسنل زبده و ترجیحا از پرسنل فعال در حوزه آسانسور و یا شرکت طرف قرارداد همان آسانسور استفاده شود تا احتمال خرابی و یا آسیب به دیگر تجهییزات به حداقل برسد.
برای کابل کشی دوربین بایستی کابل شبکه یا کواکسیال و یا کابل سیگنال از چاله آسانسور با رعایت نکات فنی و حدالامکان فاصله از کابل های برق برای عدم نویز پذیری صورت گیرد . کابل را کاملا بست میزنیم تا از شل بودن و موارد دیگر مبرا باشد. 

آسانسور دوبلکس       <<<<<   ادامه مطلب

نصب دوربین در اسانسور
بعد از بالا بردن کابل تا بالاترین قسمت مجدد کابل را همراه تراول کابل با بست های منظم و 90تا 100 سانتی به پایین میاوریم تا داخل اتاقک آسانسور وارد شود.
5_New-min

برق دوربین حداامکان مجزا از آسانسور باشد و بهتر است از کابل بقل برق با ولتاژ 12 ولت استفاده شود. همچنین قوانین و موارد حاکم برا آسانسور در شهر و استان خود را حتما مورد بررسی قرار دهید تا دچار خسارت مجدد نشوید.

تصاویر فوق مربوط پروژه مجتمع فرهنگیان طرقبه

مهرا صنعت مشهد، پیشرو در صنعت نصب و راه اندازی دوربین مداربسته، طراحی دوربین های تحت شبکه حرفه ای و مناسب کسب و کار های کوچک.

ما آماده همکاری، مشاوره و طراحی پروژه های شما هستیم. راه های ارتباطی :

پست قبلی

PLC چیست؟

پست بعدی

اصطلاحات رایج دوربین مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مشاوره مهرا صنعت