دوربین مداربسته،دزدگیر،اعلام حریق،سانترال،شبکه،آیفون تصویری،درب برقی،سیستم پیچینگ و …. از مطالب و مواردی هستند که، در مراکز درمانی،بیمارستان ها و مطب های  پزشکی مورد نیاز و از الزامات است.در این مقاله به این موضوع میپردازیم که چه تجهییزات و چه مواردی در ابتدا طراحی و یا بعد از بهره برداری در یک مطب پزشکی خصوصی و یا دولتی نیاز است.

سیستم های حفاظتی و نطارتی مراکز درمان،مطب ها،بیمارستان ها و داروخونه ها

در بیمارستان ها و مراکز درمانی ، دوربین مداربسته نه تنها برای افزایش امنیت بلکه برای کنترل هزینه ها ابزاری موثر است. دوربین های مدار بسته می توانند برای محافظت از کارمندان بیمارستان و بیماران در برابر نقض امنیت کار کنند و شواهد بصری ارزشمندی ارائه می دهند که می تواند برای افزایش بهره وری و جلوگیری از ادعاهای غیر صادقانه مورد استفاده قرار گیرد. 

فناوری تصویری (تحت شبکه)IP در حالی که مزایایی مانند نظارت از راه دور فیلمبرداری و قابلیت ذخیره سازی ویژه را فراهم می کند ، امکان انعطاف پذیری بیشتری را در بیمارستانها برای نظارت تصویری فراهم می کند.

مزایای نظارت تصویری بیمارستان

امنیت و ایمنی کلی را افزایش دهید

دوربین های امنیتی مستقر در سراسر بیمارستان برای جلوگیری از جرایم و وقایع کمک می کند و همچنین به اپراتورها اجازه می دهد تا بیماران مشکل دار را تماشا کرده و بازدید کنندگان غیر مجاز را در مناطق ممنوع نظارت کنند.

بهبود بهره وری کارگران – وجود دوربین های نظارتی در محل می تواند ارتباط بین بخش های بیمارستان یا ساختمان ها را بهبود بخشد ، و باعث افزایش بهره وری شود.

جلوگیری از ادعاهای غیر صادقانه

در مواردی که بیماران یا بازدیدکنندگان به دروغ تصدیق می کنند که در اموال بیمارستان خود را زخمی کرده اند ، شواهد بصری دوربین های امنیتی این مرکز می توانند این ادعاها را رد کنند و بیمارستان را از ادعاهای بیمه گر بی دلیل نجات دهند.

اختلافات کارمندان را حل کنید – اختلافات مربوط به کارکنان در صورت وجود اثبات تصویری روشن به راحتی حل می شود. دوربین های مدار بسته می توانند حوادث مورد نظر را روشن کنند.

نظارت مستمر در زمان واقعی

 نظارت IP به کارمندان مجاز بیمارستان اجازه می دهد تا مناطق حیاتی را به طور مداوم ، در زمان واقعی ، از رایانه های شخصی خود کنترل کنند.

ذخیره سازی دیجیتال – بیمارستانهایی که نصب سیستم نظارت تصویری مبتنی بر  IP camera را انتخاب می کنند می توانند از مزایای ذخیره سازی دیجیتال استفاده کنند. سیستم های IP کاربر را قادر می سازد تصاویر ضبط شده را به صورت دیجیتالی بر روی سرورهای شبکه ، هارددیسک ها یا NVR ها ذخیره کند ، جایی که فیلم نظارت برای کاربران مجاز به راحتی قابل دسترسی است و قابلیت های جستجو را بهبود می بخشد.

شواهد بصری برای تحقیقات – دوربین های مداربسته می توانند شواهد بصری بسیار ارزشمندی برای تحقیقات مربوط به فعالیت های جنایی و سایر وقایع خاص که در داخل یا اطراف مراکز بهداشتی درمانی اتفاق افتاده است ، فراهم کنند.

نظارت از راه دور فیلم

نظارت از راه دور ابزاری بسیار مفید در مراکز درمانی است. نظارت IP به کارمندان بیمارستان این امکان را می دهد تا تصاویر دوربین های امنیتی را از راه دور از هر رایانه شخصی با دسترسی به شبکه مشاهده کنند. چندین سایت حتی می توانند از طریق یک شبکه با تمام نمایش های دوربین که از طریق اینترنت در دسترس هستند ارتباط برقرار کنند.

خطرات نظارت تصویری بهداشت و درمان

بیش از اتکا – در حالی که نظارت تصویری بخش مهمی از برنامه امنیتی هر بیمارستان است ، وجود سطح مناسب پرسنل امنیت جسمی نیز حیاتی است.

حریم خصوصی – دوربین های امنیتی ابزارهای موثری برای نظارت بر بسیاری از بخشهای بیمارستان هستند ، اما هنگام تعیین اینکه دوربینها باید در مناطق خصوصی تر یک مرکز قرار بگیرند یا خیر ، باید به حریم خصوصی بیمار توجه شود.

دستکاری – اگر یک دوربین امنیتی دستکاری و خراب شود ، سیگنال ویدئو از بین می رود. سایر اقدامات امنیتی باید برای جبران سیگنال قطع شده در نظر گرفته شود.

پیکربندی دوربین های امنیتی برای امکانات پزشکی

هنگام  نصب سیستم  نظارت تصویری مناسب برای بیمارستان یا مرکز بهداشتی درمانی ، عوامل زیر بایتسی مد نظر قرار گیرد:

 مطب،بیمارستان،درمانگاه دارای چه سیستم های امنیتی،دوربین مداربسته  فعلی است؟(سیستم امنیت موجود چیست و چه تجهییزاتی از آن مورد استفاده میتواند قرار گیرد). این بیمارستان یا مرکز داری چند پرسنل  است؟ آیا این بیمارستان دارای چندین ساختمان است؟ آیا پارکینگ متصل به بیمارستان وجود دارد؟ آیا گزارش هایی از فعالیت مجرمانه در محل گزارش شده است؟ سابقه سرقت در بیمارستان؟ آیا اختلافاتی در مورد کارمندان وجود داشته است که مستلزم تحقیقات بصری باشد؟ آیا بیمارستان با ادعاهای بیمه گران هزینه ای روبرو شده است که نه قابل اثبات است و نه قابل انکار؟ مهمترین مناطق این مرکز به نظر شما کدام یک است؟ نظارت تصویری؟

مشاوره راه اندازی

دوربین های مداربسته را قرار دهید که از همه ورودی ها و خروجی های ساختمان به منظور ضبط تصاویر ورود و خروج از ساختمان استفاده می کند. برای مراقبت از جریان فعالیت در مرکز ، راهروهای بیمارستان را کنترل کنید. دوربین های قرارگیری در آسانسور و فرار از آتش. استفاده از نظارت تجهیزات لازم برای تماشای پارکینگ های بیمارستان و مناطق بارگیری. نصب دوربین های امنیتی در ورودی مناطق محدود برای اطمینان از اینکه فقط به کاربران مجاز اجازه دسترسی داده می شود. دوربین های موقعیتی چه در داخل و چه در خارج از مرکز.

پست قبلی

عیب یابی و رفع اتصالی برق

پست بعدی

دوربین مداربسته بیسیم یا سیمی

2 نظر درباره “دوربین مداربسته و دزدگیر بیمارستان ها،مراکز درمانی

    • سلام دوست گرامی دفتر مرکزی ما در مشهد هست .اما در سطح استان و در صورت نیاز در سطح کشور هم مشاوره و خدمات داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مشاوره مهرا صنعت